Jak grać

YOU.FO jest zupełnie nową koncepcją sportu. Polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga koncentracji, siły, zręczności i współpracy. Podstawowe umiejętności są łatwe do opanowania, jednak YOU.FO oferuje wiele możliwości rozwoju na polu techniki czy wymyślania nowych koncepcji gier. Można grać w YOU.FO jeden-na-jeden lub zespołowo, na zasadzie rywalzacji lub dla zabawy, w parku, na boisku i na plaży. Przyjmuje się, że z racji rozmiarów, YOU.FO jest przeznaczone dla graczy powyżej 10 roku życia.

Poniżej zamieściliśmy krótki filmik w języku angielskim pokazujący jak rzucać, łapać i podnosić krążek.

 

  Wybierz grę: freestyle lub gra na określonych zasadach, rywalizacja lub trening fitness, jeden-na-jeden lub zespołowo.
Wybierz miejsce: w miejskim parku lub na boisku, na plaży, w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu.

YOU.FO gra podstawowa: jeden-na jeden lub zespołowo

Punkty są przyznawane, gdy krążek spadnie na ziemię na polu przeciwnika lub gdy przeciwna drużyna popełni błąd.

basic

YOU.FO gra podstawowa bez siatki: minimalna odległość między polami: 20 metrów


 

YOU.FO gra podstawowa: boisko do siatkówki

Dia2

Na zewnątrz: minimalna wielkość boiska 18x9m, 1 lub 2 graczy na drużynę. w przypadku większej liczby graczy (3 lub 4) należy powiększyć wymiary boiska. W pomieszczeniu: minimalna wielkość boiska 18x9m, 1 do 3 graczy na drużynę.


YOU.FO gra podstawowa: boisko do tenisa

Dia3

Na zewnątrz: minimalna wielkość boiska 24x11m, 1 lub 2 graczy w drużynie, w przypadku większej liczby graczy (3 lub 4) należy powiększyć wyiary boiska. W pomieszczeniu: minimalna wielkość boiska 18x9m, 1 do 3 graczy na drużynę.


YOU.FO End Zone

Dia4

Punkty są przyznawane gdy gracz złapie krążek na polu końcowym za polem przeciwnika. Na zewnątrz: minimalna wielkość boiska: 25x35-50m, 3 do 6 graczy w drużynie.


YOU.FO Central

Dia6Gra zespołowa skupiona wokół nadmuchiwanego koła. Punkty są przyznawane za celny rzut krążkiem do koła, w przypadku gdy taki krążęk złapie członek tej samej drużyny, przyznawane są dodatkowe punkty.